Team Kanban Practitioner

Bir takımın Kanban’a başlamasını sağlamak için Kanban'ın temelleri

İşi organize etmek; Görünürlüğü, iletişimi ve işbirliğini geliştirme
Kanban Metodu’nun temel kavramlarını öğrenin. Ekip üyeleri bir Kanban ekibi içinde nasıl etkili olacaklarını öğrenecekler.

ÖĞRENME HEDEFLERİ

  • Kanban Metodu’nun temel kavramlarını anlamak.
  • Kanban Metodunun 3 Değişim Yönetim İlkesini ve 6 Genel Uygulamasını öğrenme Akışı iyileştirmek için WIP limitleme faydalarından yararlanma
  • Kanban toplantılarını, çalışmaya odaklanmak ve ekibin çalışmalarını organize etmesini sağlamak için yürütme
  • Kanban ile bir sonraki seviyeye nasıl geçilir.

KAZANIMLAR

Daha iyi risk yönetimi ve yönetişimi ile değişime daha duyarlı ve daha hızlı olmanın yollarını öğrenirler.

Ajanda:

  • Giriş; Kanban Hakkında
  • Featureban game
  • Kanban türleri; Egzersiz yapmak; Toplantılar
  • Sorular; Kapanış

Daha önce Kanban eğitimi almış olmak veya Kanban deneyimi gerekmemektedir. Tüm tecrübe seviyelerinin katılımı için uygun bir eğitimdir.

Katılımcılar Team Kanban Practitioner (TKP) kimlik bilgisini alacaklardır

Doğan Güneş

Enterprise Agile Coach I Mentor I Eğitmen I

Marmara Üniversitesi Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği’nden mezun oldu. Kariyerine bir eczane start up’ında basladı. Daha sonra Kuveyt Türk Katılım Bankası’nda teknoloji altyapı dönüşümde yazılımcı olarak çalıştıktan sonra BSH Ev aletlerinde sırasıyla Product Owner, Scrum Master olarak çalıstıktan sonra BSH Almanya’da Kurumsal Agile Coach olarak çalısmaya başladı. Doğan aynı görevine devam ederken, bir yandan da Avrupa’da Scaled Agile Framework (SAFe), Large Scale Scrum (LeSS), Kanban, Scrum, Lean Portfolio Management üzerine de eğitimler ve danışmanlık vermektedir.

Doğan şimdiye kadar onlarca takımı Kanban Methodu’nda ve Scrum Framework’ünde; 4 tane takımın SAFe, ve bir tane deneyin LeSS’te onboard edilmesinde yer aldı. Doğan üst seviye yöneticiler ile transformation yol haritası oluşturmayı ve gerekli yetenekleri kurum içinde geliştirmeyi önemsiyor ve uyguluyor.

Doğan şu sertifikalara sahip Accredited Kanban Trainer (AKT), Certified SAFe 5.0 Program Consultant (SPC), Certified LeSS Practitioner, LPM, CSM, CSPO, KMP